2 komente te “ENVER HOXHA I DEKOROI TË GJITHË SERBËT QË E MASAKRUAN KOMBIN SHQIPTAR DHE SHKATËRRUAN SHQIPËRINË ETNIKE

  1. Komedia me e madhe : – Dekoron Hyzmeqari, Padronet e vet te Beogradit ! U be ky Cobani i Dhive te Gjirokastres, te jape Dekorata, Krimineleve dhe Armiqve me te medhenj te popullit te Kosoves dhe te Shqiperise. Serbia u rrit duke grabitur trojet tona, duke vrare e masakruar shqiptare te trojeve etnike, ku Lahperi i Tiranes, per nje pale Frena te Karroces se kalbur, i shiti krejt malet, fushat dhe njerezit, ja dorezoi Hasmit tone shekullor, qe jo vetem mishin ua hengri, por u ngop duke pire gjak shqiptari, si Vampiret e Moldavise, si Drakula. Por e ekqja, se ky Dejuzi i jone duke ndejte me Vampira, u be me i keq se vete eproret e vet. Mallkuar qofshin Kriminelet e dekoruar nga Krye-Banditi i PKSH, qe edhe prapanicen ua lepinte atyre, vetem per nje Kolltuk !

  2. E kush ishte motivi? Kontributi në luftë çlirimtare kundër pushtusit.
    Këtu nuk ka të keqe, sepse nuk do dekoroheshin ata që bashkuan armët me nazi-fashizmin.
    E keqja juaj është se u ka mbetur ora te bashkëpunimi i dy ushtrive çlirimtare dhe jo vetëm ora, por edhe mendja. Duhet ta kuptoni dhe vetë se sa prapa ini.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.