Endrra me Gjykate Hage

Shkruan: Rexhep SHAHU

Gjykata e Hages na beri esell. Jemi troshite cerek shekulli dhe paskemi qene enderr. Nuk ka pase lufte ne Ballkan, asnje lufte. Nuk ka sulmue askend Serbia, nuk ka pas lufte mes Serbise e Kroacise, nuk ka vdeke askush ne Bosnje, nuk kane vdeke 8 mije burra ne Bosnje, krejt jane endrra me sy hape qe kemi pa ne në Ballkan.

Falenderimi per kete zgjim i takon Gjykates se Hages e cila e shpalli Sheshelin te pafajshem.

Gjithe ballkanasit duhet ta falenderojne kete gjykate qe na zgjoi e na shpetoi prej andrrave te kqia.
Shesheli ne enderrat e ballkanasve ka qene ortak i Milosheviqit, ka qene shef i Vuçiqit te sotem atehere kur per nje serb therriste qe te vriteshin e u vrane 100 boshnjake, kroate, shqiptare.

Te dalim prej endrrave sa me shpejt…

1 koment te “Endrra me Gjykate Hage”

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top