8 komente te “E MALLKUAR QOFTË AJO ORË QË SOLLI KËMBËN E TURKUT NË SHQIPËRI

 1. Shume e mmlefin e keni me fene Islame e me muslimanet. Per te mos i sha direkt viheni ne rradhe tu sha turkun
  Kete e veshni me gjoja patriotizem. Po ju ha meraku se u ka lane turku te pazhvilluar.
  Ba me e lexu realisht historine, do shihni se populli shqiptar ishte nen nje proçes te dhunshëm tjetersimi nga dhuna e perandorise serbe.
  Fitorja e osmaneve ne Fushe kosove me 1389 i shpetoi shqiptaret nga dhuna asimiluese serbe.
  Nuk ia keni as idene me te vogel te zhvillimeve ne raportet shqiptaro osmane.
  Ardhja e osmaneve u dha shqiptareve mundesine e frymemarrjes si popull si shqiptar si katolike si ortodokse e si muslimane per ate komunitet te vogel muslimanesh qe ishin ne popullin tone para ardhjes se osmaneve.
  Ndersa per pjesen tjeter te bashkejeteses shihni zhvillimet sociale ekonomike kulturore e politike neper te cilat kaloi populli shqiptar ne keto pese shekuj bashkejetese osmane ne te gjitha dimensionet.
  Gjithashtu renia e kesaj perandorie u shoqerua me masakra te papara ndaj popullit shqiptar.
  Burimet angleze flasin per gati 1 milion shqiptare te vrare nga sllavet ne Ballkan (gjate lufterave ballaknike)pas renies se Perandorise Osmane
  Se nuk po flasim se çfare bene shtetet europiane (nuk po i quaj te krishtera ) me popullin shqiptarqe nga 1913 e me pas (Fuqite e Medha)
  I vetmi burim i juaji duhet te jene librat e komunizmit, ose qarqet antiislame qe gelojne ne Shqiperi dhe mbjellin veç dezinformacion, ne veçanti antiIslam.
  Keqardhje per ju.

 2. Shqiptaret qysh me 1912 eshte desht te pershendeten me perandorin dhe kulturen e saj .Pasojat veq po shifen dhe shpresat per nji te ardhme te ndritur veq jane zbe.

 3. Turkia qe na mbajti te pushtuar pse nuk eshte ende ketu sepse kjo toke ishte e jona ne jetonim ketu den baba den dhe askush tjeter nuk mujti te ngulitej ketu se ishim ne .Prandaj Turkia e ka per Obligim te na ndihmoi shume por ajo asnji metelik nuk e shpenzon per shqiptar.

 4. Historia jone me Turqin eshte ” njolla me e zeze me historin tone Kombetare.
  Ti thuash “vlla” eshte poshterimi me i madh qe i bejme Kombit Shqiptar. TURKOSHAKET e mi e duan dhe i thone “Byjrym vllai pushtues ” me vjen turp qe jetoje ne mesin e tyre.Kjo nuk do te thote se Turqit e sotem jane “armiqet tane por nuk Jane as vllezerit tane. I duam si Turq aq sa te na duan si Shqiptar.E nese na do se kemi “musliman” Duhet ti themi hapur e shkoqur “BEJ te FALA -sateme.

 5. Unitet ne Diversitet. Ne Shqiptaret e duam dhe e respektojme Kombin Turk aq sa Ai siqerisht na do e respekton si Shqiptar.Historia e pushtimit Otoman eshte “Varri” ku duhet te hedhim deformimin IDENTITAR te Kombit Shqiptar. Sa me shpejte ti Varrosim aq me shume e me mire do te jemi Shqiptat. Vendi im Shqiperi ka per fatin e Zi ka me bollek “TURKOSHAK”. Ejvallah, bysmylah, marshallah, aleqem selam bej te fala satam etj etj. Koha eshte e jona por po ecen pa deshiren e vullnetin tone. Hygjym te kapim trenin e fundit per ne EUROP por ju lutem JO nga Ura e Vosforit, se shkojme ne TURQENI te Varri ku duhet te hedhim “smundjet ” qe trasheguam nga pushtimi 500 vjecar.

 6. Perandoria Turke ka sinduar deri ne Vjen , o i nderuar, por e ka humbur luften me Rusin dhe aleatet e saj, e klysht e Rusve, Serbet, e Greket i grabiten tokat tona, historin e lashtësisë ton, e masakruan popullin ton , ne armiq i kemi keta te fundit, nuk kemi nevoj me hapë frontin ndaj miqvce tan, Amerika per Azi e ka mik Turkin, per Europë Anglinë e Francën e ne ken e kemi NE , as veten ton. Edhe nese i kemi na i Humbim se nuk dim me rujt mikun ,e as me luftu armikun.Populli ashtu siq e meriton , Ashtu edhe Qeveriset.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.