E KIDNAPUAN, E TORTURUAN 48 ORË, E VRANË DHE E COPTUAN TRUPIN E TIJ

Vlorë, 27 korrik 2019

Sipas të dhënave dhe përshkrimeve jozyrtare nga policia holandeze, likuidimi i Presidentit të Republikës së Çamërisë z Festim Lato i ngjanë likuidimit të Jammal Kashoggi në Ambasadën e Arabisë Saudite në Stamboll.

Si rrodhën ngjarjet

Festim Laton e kidnapuan ditën e hënë, datë 15 korrik 2019, e troturuan mizorisht rreth 48 orë, e vranë më 17 korrik 2019 dhe më pastaj e coptuan trupin e tij. Pas vrasjes dhe coptimit me sharrë,  trupi i pajetë është hedhur në një kanal për të fshehur gjurmët. Policia holandeze i ka konfirmuar familjarëve gjetjen e substancave radioaktive në mbetjen mortore të Presidentit të Republikës së Çamërisë.

***

Përpos konfirmimit të informacionit të mësipërm ku përshkruhet vrasja e Presidentit të Çamërisë, nga Policia Holandeze priten edhe informacione shtesë në formë të Raportit Zyrtar të Policisë. Hetimet vazhdojnë dhe ato nuk kanë përfunduar ende, vazhdojnë të pohojnë zyrtarët e Policisë Holandeze.

4 komente te “E KIDNAPUAN, E TORTURUAN 48 ORË, E VRANË DHE E COPTUAN TRUPIN E TIJ”

  1. Do i gjej kriminelet dhe do ja bej ma zi, se ata Festim Latos, pa marre parasysh a jan Flliqesire greke apo ndonje kombi tjeter..

  2. Ishte shum rrezistent për pozitën kushtetuese të Kosovës. Ajo që nuk i dha përparësi pas daljes nga burgu siç i dha Vasllav Havelit dhe Nelson Mandeles ishte se, ky ishte me bindje marksistoleniniste dhe si i till nuk ishte i përshtatshëm për sistemin që erdhi.
    I takonte të kaluarës.

  3. Hahahahaha, e ç’lidhje ka vrasja e Presidentit të Çamërisë më Adem Demaçin, si “qender emprike e shqiptarise’ o Jusuf!?

  4. Adem Demaqi është figura më ëmblematike e qëndresës empirike te shqiptarët në përgjithësi. Adem Demaqi i ka tejkalue përmasat kombëtare e rajonale. Ai njihet nga Europa dhe gjithë bota. Popujt e tjerë na kan lakmin për këte burrë.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top