DUHET URGJENTISHT NJE LEVIZJE POLITIKE DHE QYTETARE

DUHET URGJENTISHT NJE LEVIZJE POLITIKE DHE QYTETARE PER TE PRAPESUAR GRABITJEN E RRUGEVE DHE TROJEVE JO VETEM TE BREGDETIT NGA OLIGARKIA SOROSIANE NE PUSHTET!!!

Nga Avokati Altin Goxhaj

STOP PLACKITJES SE SHQIPERISE NGA OLIGARKIA NE PUSHTET!!!

Duhet nje Levizje Masive Qytetare dhe Politike, perfshire edhe perfaqesues te Pushtetit Vendor, per te ndaluar me force dhe cdo mjet si ligjore dhe me mosbindje civile perfshire edhe bllokimin e rrugeve per te ndaluar koncensionimin e rrugeve, grabitjen e tokave dhe plazheve ne bregdet, grabitjen e pronave te qytetareve si ne Pazarin e Korces apo ne mes te Tiranes, uzurpimin e Tiranes nga parkingjet (troje private apo publike) dhe kioskat e nje firme qe ka hapur nje shoku i Erit ne Nentor 2015, etj etj…

Duke qene se Opoziten e kemi me pushime (por edhe po te mos e kishim s’do bente ndonje ndryshim te madh se ka dhene prova per kete) kjo detyre i mbetet atyre politikaneve dhe perfaqesuesve te pergjegjshem (pavaresisht ngjyrave politike) ne Pushtetin Vendor, aktivisteve qytetare dhe intelektualeve, shoqatave josorosiane per te filluar per tu perballur me Hajdutet dhe Grabitesit e aseteve publike ne kuader te Skenarit Sorosian per Falimentimin Social-Ekonomik te Shqiperise!!!

Duhet te nxjerrim mesime nga skenari i Erion Veliajt qe shkaterroi Kauzen e Parkut te Liqenit nepermjet grupeve subversive te financuara nga ai dhe te promovuara nga mediat e Rilindjes qe percane dhe ushtruan presion per te mos lejuar masivizimin e reagimit qytetar per mbrojtjen e Parkut te Liqenit nga betonizimi!!!

Nuk duhen lejuar qe ta sabotojne perseri kete Levizje Qytetare dhe Politike individe qe synojne pengimin e masivizimit dhe gjitheperfshirjes te gjithe grupeve dhe individeve ne nje levizje te vetme dhe te qarte: STOP PLACKITJES SE SHQIPERISE NGA OLIGARKIA NE PUSHTET!!!

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top