1 koment te “DHJETË PYETJE NEXHMIJE HOXHËS

  1. Uran Butka,o kolos i ndjenjave anikomuniste te shqipetareve. I the ti po kujt ja thua! Nuk qendron e keqja te Nexhmija joo. E keqja qendron shume me larg ne kohe dhe ne hapesire. Levizjet e dhjetorit 90 rrezuan bustin e Enverit por jo enverizmin. Rrezuan pushtetin komunist por ja komunizmin.Kositen barin e keq dhe nuk e shkulen ate me rrenje.Dhe bari u rrit e u forcua perseri dhe po na merr shpirtin ashtu si edhe me pare kur lulezonte. Por akoma nuk eshte vone sa kohe qe nerez si ti dhe shume te tjere jane gjalle. Duhet shkulur nga rrenjet ky bar i keq. Shembull eshte Rumania.ku vazhdojne te denohen kriminelet e komunizmit.Une qe po te shkruaj jam thjesht nje ushtar. Me sheno ne listen e besnikeve .Ardian Argjent Goci

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.