DEPUTETËT TË TREGOJNË MENQURI

OPINIONE

SHKRUAN: SHEFQET JASHARI – STROFCI

Iniciative e H.Thaçit që Kuvendi të miratoi Ligjin për themelimin e FAK-ut, pa përkrahjen e NATO-s dhe miqve tanë strategjik në krye me SHBA-të, është skenar i radhes për destabilizimin e Kosovës dhe rrëzimin e Qeverisë Mustafa, rrethana këto që do të pengonin funksionalizimin e Gjykates speciale për një kohë të pacaktuar. Ndërsa ,,peshkaqenët” e mëdhenj do të provonin të shantazhojnë faktorin ndërkombëtarë, duke e paraqitur vetveten si faktorë të ,,stabilizimit” apo të ,,destabilizimit të Ballkanit. Shqiptarët që dinë të mendojnë e bëjnë gjumin e qetë deri sa Kosovën e mbronë ushtrija e NATO-s. Kosova nuk ka ,,kaqik”politik dhe as ekonomik të krijojë FARK-un pa përkrahjen finansiare, diplomatike dhe politike të SHBA-ve dhe aleatëve të saj të sinqert. Patriotizmi i keqbërësëve të Kosoves që u treguan më të pa shpirtë se ,,cërrna ruka” serbe gjatë luftes dhe pas luftës nuk janë asgjë tjetër përpos ,, porrdha kali” dhe ,, bagla lope”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *