Dënesja nga flaka që më vlonte në shpirt…

Me shume vemendje e shiqova dokumentarin per strategun e luftes dhe Heroin e Kosoves Kolonel Ahmet Krasniqin. Te them te drejten, shpesh me vinte te denes nga flaka qe me velonte ne shpirt. Por edhe ndjehesha krenar per kesi luftetaresh dhe patriotesh qe kishim.

Ju falenderoj nga zemra per gjithe ate mund qe keni bere per te krijuar nje veper aq te madhe, ne menyre qe te mos i mbuloje pluhuri i harreses te vertetat historike. Dhe, do te perfundoj kete shkrim tani me dy vargje nga nje poeme qe kisha shkruar dhjete vite me pare;

– Mallkimi rafte mbi ata qe dashten me na e ndalur diellin, gjithemone te mbuluar me re te zeza!

Gjithe te mirat
Izet Musaj
(pedagog)
Pozhar

https://youtu.be/W6XVD1mFzVw

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top