DEKLARATE PER SHTYP

Sot, Partia e Ballit Kombëtar Demokrat nëpërmjet kryetarit të saj z.Artur Roshi, doli në një deklaratë për shtyp në lidhje me zgjedhjet e pjeshme lokale në qarkun e Dibrës.

Në këtë deklaratë, z.Roshi ndër të tjera tha:

“Partia e Ballit Kombëtar Demokrat në zgjedhjet për kryetar Bashkie në qarkun e Dibrës do të mbështes kandidatin e Koalicionit Opozitar, jo thjesht si pjesë e këtij blloku politik, por kemi bindjen se z.Sherefedin Shehu është një figurë unifikuese, e dinjitetit,e urtesisë, e krenarisë dhe zotësisë Dibrane, njëkohësisht është dhe një personalitet i shquar i ekonomisë shqiptare.

Ne kemi besim se qytetarët e Dibrës do të jenë të parët për ti thënë z.Rama se ka thyer besimin e Shqiptarëve për një jetë më të mirë, për ti thënë z.Rama se bindjet politike nuk mund ti respektojmë më shumë se jetët tona, më shumë se të ardhmen e fëmijeve tanë.

Balli Kombëtar Demokrat vlerëson se në Dibër, morali do të fitojë mbi vesin, se arsyeja qytetare do të fitojë mbi emocionin politik, se Sherefedin Shehu do të fitojë mbi kandidatin e mazhorancës. “

Zyra e shtypit e PBKD-se

2 thoughts on “DEKLARATE PER SHTYP”

  1. ILMI FEHIM PRODANI

    HUMBJA E VOTAVE NE DIBER ME LE TE KUPTOJ SE JU BALLISTET ME NE KRYE ARTUR ROSHIN DHE ANTARET E TIJ NUK PARA NJOHIN ZOTSIN E SOCJALISTVE, ATA JAN DJEMT E MESUSIT ENVER HOXHES DIN SE SI TJA U MARIN VOTAT JUVE VETEM ME FJALE ATA ME PUNE. PRA PUNTORI FITON DHE DENBELET HUMBIN, ME QENE SE KINI DHE ATA HISTORIJAN I SE VERTETES, DHE ME FENDE TE ARGJENTE BERE NGA PLUMBI. JENI BARKU I SHEMERIS SI UNE SHIKOJ JU NUK KINI PER TE MARE QEVERIN ME VOTA , NUK ME HAROHET GJOJA VOTONIN PER ENVER HOXHEN QENT PER QINT, PSE JO NGA GOMARI HIDHINI NE MUSHKAT LERINI LEVDATAT PASTRONI SOFREN HAROENI MIQ SINE SE NUK DO KINI SUKSES, ME KEQ ARDHJE POR KY ESHTE MEJTIMI TIM,,

  2. ILMI FEHIM PRODANI

    SKAM DJENI PER zotin SHEREFEDIN SHEHUN, SE KUSH ESHTE POR MBSI MUNDOHET NE FORME KOMBETARE QE TE BASHKOJ ATE POPULL TE LENE PAS DORES NGA KOMUNISTET, TE SHTETIT TONE SI DHE MOS BERE PERPJEKJE PER ATE VEND SHQIPTARESH SI RAMIS VAGABONDI SALI BERISHA PO DHE KY I SOTMI EDI RAMA ME GRUPIN E TIJ ILIR METEN DHE FATOS VAGABONDIN , QE AS NUK JU BIE NDER MENT PER TA MBASI I KA NE DUART E MIQVE TE TYRE GREKVE, UNE SI SHQIPTAR DO JEM SHUM KRENAR QE zoti, SHEFEREDIN SHEHU, DO JET PATRIJOT, DHE I LUTEM PERENDIE QE TE KET SUKSES ROFT CAMERIT BASHK ME SHQIPRIN, U BEFSHI NJE. JAM KRENAR QE KAM PATUR MIKUN E FAMILJES CAM NE BERAT NGA VITI 1937, UHESH HETEM , NUK JA KAM HARUAR FJALES QE ME THOSH QEPU ATIJ FIGU,,

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top