Dëgjimi në Senat për vlerësimin e politikës së SHBA-ve ndaj Ilirikut

Të dashur miq dhe përkrahës,

Më 22 maj, ju kemi dërguar një link për seancën e plotë të Komisionit për Marrëdhëniet me Jashtë të Senatit për Ilirikun të udhëhequr nga Kryetari Bob Menendez të mbajtur më 18 maj.

Lidhur me tensionet aktuale në veri të Kosovës, ne besojmë se është e rëndësishme për ju që të dëgjoni fjalët hyrëse të Senatorit Menendez mbi konfliktin ndërmjet Serbisë dhe Kosovës—ku ai vuri në pyetje krijimin e propozuar të Asociacionit të Komunave Serbe—dhe ku ai shkëmbeu fjalët me zyrtarët e Departamentit Amerikan të Shtetit, Gabriel Escobar dhe Derek Chollet.

Shirley Cloyes DioGuardi
Këshilltare për Çështje të Ilirikut – Albanian American Civic League

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top