Çun Lajçi akuzon rëndë Isa Mustafën, e krahason me Ali Shukriun

Aktori i mirënjohur Çun Lajçi ka kritikuar Kryeministrin Isa Mustafa në lidhje me marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi.

Lajçi me anë të postimi në ‘Facebook’ ka shkruar se toka e Kosovës po i falen Malit të Zi.

Postimi i plotë i aktorit Çun Lajçi:

“Z. Kryeministër Isa Mustafa,

Për shtatdhjetë vitet e mia mbaj mend ta kemi mallkue Ali Shukriun që ia dha Serbisë Preshevë-Medvegjë-Bujanovc.

Tani për 70 vitet e ardhshme do të mallkohesh Ti që po ia fal Malit Zi Zhlebin, Moknat e Çakorrin.

Çka do t’falim mbas 70 viteve dhe kush do të jetë ai faqezi si Ju të dy!

Por Aliu paska qenë pak ma i mirë se Ti, se bani tramp me shkijet e Leposaviqit e Zubin Potokut të cilëve sot e kësaj dite ua pamë sherrin.

Po Ti çka fitove ?

S’po flas fjalë t’mëdhaja pos po ta përkujtoj kangën…

“t’zezen tande me nji parë pishtole”

“Tash ik ma shpejt e strehohu të Ali Shukriu!”.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top