ÇKA S’ËSHTË KOMUNIZMI…

Komunizmi nuk është shkencë, edhepse pasuesit e tij kanë dëshirë të jetë i tillë. E vetmja dëshmi gjysmë-shkencore që la pas komunizmi mund të përkufizohet mesa vijon:

“Nga krijesa e Zotit siç është njeriu, komunizmi krijon në masën 100% majmunin”.

E quajmë komunizmën gjysmë-shkencë, sepse komunistët dhe komunizmi nuk kanë arritur ende që nga majmunët e shumtë, të krijojnë një njeri të vetëm…

Komunizmi nuk është as besim i mirëfilltë në drejtësi sociale, edhepse pasuesit e tij kanë dëshirë të potencojnë si vlerë dalluese këtë kompetencë tërësisht të munguar. Komunizmi dhe drejtësia sociale janë armiq të përbetuar. Këtë dëshmi shtesë e kanë dhënë vet komunistët, duke plaçkitur çkado që u doli para gjatë kohës së revolucionit. Plaçkitja e pronës private dhe shoqërore, uzurpimi i të mirave materiale dhe terrori janë tipare dalluese, me të cilat krenohen komunistët. Prandaj, lexues i nderuar, kujdes nga komunizmi dhe lexo më shumë, si p.sh.:

Komunist mos mu boft as qeni i shpisë

4 komente te “ÇKA S’ËSHTË KOMUNIZMI…”

 1. Sqipet mbajne FRONIN

  Historia e njeriut njeh shume periudha te errata qe nga Fillesa me mollen.
  Paganizmi, platonizmi, islamizmi politik apo vehabizmi ,sionizmi, templaret me kryqezatat, iluminizmi, kapitalizmi, darvinizmi, komunizmi, ateizmi e se fundmi globalizmi qe po ti permbledhesh bashke nuk perbejne ne thelb asgje me pak sesa ate qe na dha mollen.

 2. Agron Krasniqi, Kosovë

  Komunizmi eshte DIAGNOZE mentale. Kurgjo tjeter. Kush eshte komunist eshte i dignostifikuar me kete semundje te rende.

  1. Ky Agroni,valla kurgja nuk o dika cka ashte komunizmi.Tybe ne dishin gja edheshume te tjere qe hiqen si antikomunist te flaket.

   1. Agron Krasniqi, Kosovë

    Mos je ti i prekur nga Komunizmi, Z. Deda? ………..une besoj qe e njoh komunizmin mire. E ti qenke komentues i fort.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top