Cenzurë dhe vjedhje ndaj shqiptarëve, liri sharjesh e ofendimesh për grupet terroriste islamike

Nuk është herë e parë që rrjeti social facebook cenzuron dhe bllokon shqiptarët e kërcënuar rëndë nga grupet terroriste islamike. Madje, ky rrjet social, apo më mirë thënë kompania që qëndron pas tij, META, nga shqiptarët e vodhi edhe emrin “Libra”, dhe me këtë emër emërtoi monetën digjitale të kompanisë.

Bangkok, Thailand – July 2, 2019: Phone shows Libra logo on the screen. Facebook reported to utilize new cryptocurrency called Libra. Libra was reported to be used for purchases in Facebook and other.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top