Përgjigje Albin Kurtit

I nderuar Kryeministër i Republikës së Kosovës Thirrja Juaj e ditës së sotme nuk na la indiferent. Jemi njerëz human, jemi shqiptarë. Jemi shoqatë humanitare e traditës kombëtare dhe e veprës…

MJERIMI INTELEKTUAL

SHKRUAN: PAL SHTUFI Ka një kohë që kundërshtarët politik janë të shqetësuar për «rënien» e LDK-së ose për «ndarjen» e saj! Me ta lujtë trunin shqetësimi i tyne! Në këtë…

Mos i beni lajm vdekjet tuaja

SHKRUAN: REXHEP SHAHU Ju qe kini ngrite bizneset tuaja politike dhe karierat mbi ekzistencen e marreveshjes Kosove-Serbi per shkembime teritoresh nuk kini pse vrisni veten. Amerika, ajo çliruesja e Kosoves,…

PATRIOTIZMI HIPOKRIT I SË MAJTËS

SHKRUAN: AV. XHAFER SADIKU Në fillim të viteve 1920, të majtët futën në ligjërimet politike termat “djalëri”, “atdhetar”, “tradhëtar’, etj. Ishte koha kur në Rusi kishte triumfuar revolucioni bolshëvik, ideologjia…

Rreziku i madh nuk ka përfunduar

Profesori amerikan Edward Joseph ka deklaruar se në takimin e Hashim Thaçit me presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq, takim ky i ndërmjetësuar nga Ambasadori Richard Grenell, palët kanë diskutuar edhe…

KONJUFCA SHKARKON AMBASADORËT

SHKRUAN: GLAUK KONJUFCA, MINISTËR I PUNËVE TË JASHTME Që në fillim të mandatit jam zotuar për vendosjen e rregullit dhe ligjit në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës. Një…

Read more about the article Mullah Omari kosovar
Thaçi, Rama dhe Vuçiq gjatë marrëveshjes për ndarjen dhe shkatërrimin e shtetit të Kosovës

Mullah Omari kosovar

SHKRUAN: ENVER ROBELLI Nuk ka ndodhë në historinë e shteteve me rend demokratik që presidenti i vendit të ikë si kaçak jashtë shtetit dhe ta presë me ditë të tëra…