Read more about the article Reagim ndaj Ramë Bujës
GANI GECI GJATË NJË INTERVISTE

Reagim ndaj Ramë Bujës

SHKRUAN: GANI GECI, ISH-DEPUTET I PARLAMENTIT TË KOSOVËS Me Ramë Bujën njihemi që nga viti 1986. Kemi qëndruar bashkë në burgun e Mitrovicës, në dhomën nr. 8. Unë aso kohe…

SPAK arreston ish-drejtorin e RTSH

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar në datën 28.02.2020 ka regjistruar proçedimin penal nr.82/2020 për veprën penale "Shkelja e barazisë së pjesëmarrësve në tendera apo ankande publike",…

Gjeografia e armiqësisë

Shkruan: Ditmir Bushati Përplasja për targat e makinave në kufirin ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe tensionet në veriun e Kosovës të nxitura nga Beogradi, tregojnë para së gjithash ngecjen e…

Prishtina për të gjithë

Paraqitja e projektit për ndërlidhjen e lagjes Arbëria me Pallatin e Rinisë dhe Hotelin Grand. PRISHTINA PËR TË GJITHË! #PR4PR #PerparimRama #PrishtinaPraktike #DashniPerPrishtinen #LDK160 

Kongreset e humoristëve

Para disa ditëve, në hotelin Grand të Prishtinës qenka mbajtur një mbledhje të cilën protagonistët e paskan emërtuar Kongresi i VII i Ballit Kombëtar. Kryesia e Ballit n'Mërgim e sheh…

Papërgjegjshmëri historike

SHKRUAN: URAN BUTKA Në paraqitjen përpara mediave të projektit të Akademisë së Shkencave “Historia e re e shqiptarëve”, drejtues dhe anëtarë të komisionit hartues u shprehën për përmasat, kriteret dhe…

Read more about the article Mjaft u tallët me atë popull!
TRADHTARËT E KOMBIT SHQIPTAR QË LUFTUAN PËR PUSHTIMIN E SHQIPËRISË ETNIKE NGA SLLAVOKOMUNIZMI

Mjaft u tallët me atë popull!

SHKRUAN: FRANK SHKRELI “Diktatura ma e rrezikshme, asht ajo, që paraqitet popullit me maskën e demokracisë!”, At Pjetër Meshkalla, Jezuit, martir i Kishës Katolike Shqiptare, gjigand i fesë dhe i…