Read more about the article Heroi komunist i bulevardit, përpjekja heroike për të përdhunuar shoqen shifrante të Sigurimit
TRADHTARËT E KOMBIT SHQIPTAR QË LUFTUAN PËR PUSHTIMIN E SHQIPËRISË ETNIKE NGA SLLAVOKOMUNIZMI

Heroi komunist i bulevardit, përpjekja heroike për të përdhunuar shoqen shifrante të Sigurimit

SHKRUAN: KASTRIOT DERVISHI Shoqërisë shqiptare i imponohen heronj të rremë për ta lënë atë gjithnjë peng të batakut komunist, një prej regjimeve më mizore që ka njohur toka shqiptare. Komunistët…

Read more about the article Krimet monstruoze të toger Babës: Para se të bëja vrasje kam arrestuar një vajzë, e torturova dhe e zhvesha lakuriq…
Togeri komunist që dhunonte shqiptarët me lejen e Partisë së tradhtarit Enver Hoxha

Krimet monstruoze të toger Babës: Para se të bëja vrasje kam arrestuar një vajzë, e torturova dhe e zhvesha lakuriq…

Shkruar nga Kastriot Dervishi Prej vitesh përmendej emri i këtij partizani që pas lufte u përshi në forcat e Divizionit të Mbrojtjes së Popullit. Vrasjet dhe sidomos torturat shtazarake ndaj…

Read more about the article Ndërmarrja
SHQIPTARËT DUKE IKUR NGA SKËTERRA QË KISHTE SHKAKTUAR PUSHTUESI SLLAVOKOMUNIST

Ndërmarrja

SHKRUAN: EDISON YPI Puntori i ndërmarrjes ishte një rreckaman pisanjos që bënte sikur punonte, hiqej si i lumtur, fliste nëpër mbledhje, shkonte nëpër mitingje, parakalime. Drejtori ishte një pijanec dinak…

Popull spiun

SHKRUAN: EDISON YPI Ja çfarë thonë dosjet e Sigurimit për disa prej atyre që më kanë spiunuar mua. I.S. me pseudonimin "Helmi". Tip i lëvizshëm, merakli qokash, sidomos muhabetesh të…