Baton mushka

SHKRUAN: GANI MEHMETAJ

-Të paska sharë harbutçe Batoni (informatori i Stanishiçit), në një portal paçavure , -me tha miku im në mesenxher.

E imagjinova sa shumë do të më turpëronte sikur të më lavdëronte. Por mu kujtua ndodhia e dy shokëve me gomarin. Ecnin dy shokë rrugës, kur njërit gomari i ra shqelm.

-Të shqelmoi gomari, – i tha shoku. -Ky prapë heshti. -Ktheja gomarit ia përsëriti ai.
-Pse me gomar do të merrem unë?,-iu kthye shokut.

Baton Stanishiçi-mushka, ish- informator i rangut të ulët për rrjetin e Milosheviçit, është edhe i lig. Me para i ka bërë televizionet shqiptare lavartriqe që ia pastrojnë biografinë e pistë. Kryeministri shqiptar e merr pas vetës si arushin që të tallet me “kosovarë”. Me gjysmë analfabetin e UDB-së mendon se mund të bëjë politikë me Serbinë.

Mafia politike nga Dardania e financon me miliona dollarë që të pastroj biografitë e tyre të pista. Ai është bërë dado që ua pastron dhe ua ndërron pelenat e fëlliqura, ndërsa Shqipëria është bërë lavatriqe e madhe pisllëku.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top