BASHKIMI E BËNË FUQINË – TI MBËSHTESIM PROTESTAT DHE REFLEKTIMIN POZITIV

NJOFTIM PËR OPINIONIN PUBLIK

Sekretariati Koordinator i Ballit në Mërgim i mbështetë dhe i kërkon opozitës së djathtë intensifikimin e protestave të kombit shqiptar kundër regjimit socialkomunist të Tiranës. Njëkohsisht, Kryesia e Sekretariatit të Ballit në Mërgim, inkurajon, ju jep përkrahje dhe i vlerëson me notën më të lartë proceset që e mundësojnë transparencën e plotë të veprimit, demokracinë e brendshme partiake, si dhe ndryshimet e domosdoshme pozitive në kreun e subjekteve politike, PBK dhe PBKD. Bashkimi e bënë fuqinë, ndërsa ndarja e thellon krizën dhe i dëmton interesat. Ne besojmë, se ka ardhur koha për ndryshim cilësor dhe reflektim serioz të këtyre dy subjekteve politike në raport me vlerat e trashëguara, interesat e elektoratit dhe nevojat e kombit.

ARBER GASHI, SEKRETAR I PERGJITHSHËM

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *