Banditet e rilindjes pravosllave

Shkruan: Mehmedali Jashari

PKSH u formua nga jugosllavet, e perbere nga nje bande e perzier me lloje banditesh rrugaqa, me nivel te ulte njerzore dhe te pa moral. Kriminel te llojeve ulta, rrugaqa, vjedhes pulash, grabites ordiner, kriminel frigacake, tinezare, vrases me pagese.

Duke ikur e u fshehure nga ligji, dorezoheshin dhe peruleshin para banditeve serrbo jugosllav. Nga keta persona te degjeneruem, bandite te tana llojeve t’krimit, jugosllavet formuan PKSH-ne.

Pjella e kesaj fare t’poshter edhe sot pas 26 viteve demokraci, jane ne qeverite Shqyptare, sundojne Shqyptaret!

Historianet e komunizmit mundohen te na bindin se komunistet shqiptar kishin aleat komunistet europian!

Kush ishen komunistet e europes? Ruset e serbet, stalini, tito, dimitrovi, dushani, milladini! Komunistet shqiptar ishin lecka te jugosllaveve, s’bashku me serrbosllavet, ishin argat, kelysha te Rusise. Kjo asht e verteta e historise se banditeve komuniste.

2 thoughts on “Banditet e rilindjes pravosllave”

  1. Sai perket ketyre tadhetarve te Kombit un jami gatshem qe tju heqi flamen ,me menyren time me moderne pa ditur askush se kush i mbyti apo i vrau,jam ne gjendje ta baje edhe kete pune ,profesionale,ke teni dijeni ,se un nuk toleroj kesi shpijunesh qe sot shetisin lirshem,mua me duhen vetem emrat e tyre dhe venbanimi,,

  2. Katovica ralizoi si gjithmone qellimet e veta perca e sundo. Pote bashohen te gjtha partite e djathta ne behemi vendimmares ne qeverisje duhet pune mirkuptim ska rendesi i pari ka rendesi bashkimi kunder ishave qe u bene me patriot se nacjonalistet per kete duhet te punoni.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top