ASGJË NUK ËSHTË RASTËSI JOOOO…

SHKRUAN: ADRIATIK RIZA DOSTI

Me pare porositem Kadarene qe te na e sulmonte ashper At Gjergj Fishten e te na e nxirrte reaksionar, antishqiptar e agjent te Vatikanit!
Me pas ju a lame ne dore shkrimtaruceve te shumte te Partise e te Enverit qe ti turreshin Konices se madh e ta shqyenin si Ujku-Prehen!

Luften vellavrasese mes nesh qe nga 1941-44 guxuam dhe e quajtem si Lufte Nacional – Çlirimtare dhe e çuam edhe me tej çmendurine tone teksa qe nga 1945-91 e etiketuam si Lufte Klasash dhe i hengrem koken njeri – tjetrit pa meshire.

Pastaj ju versulem Nene Terezes sone puro shqiptare [ Gonxhe Bojaxhiut ] dhe ja ”qendisem” origjinen e biografine e saj personale e familjare,  duke e klasifikuar here si indiane e here maqedonase, dhe gjithmone Agjente te Imperializmit !

Ate qe themeloi Kombin shqiptar, Mbretin Zog, ende vazhdojme ta quajme rendom e per turpin tone kombetar si hajdut florinjsh e si tradhetar te Shqiperise e nderkohe Enverin krye kriminelin e atij vendi qe e lau popullin e vet ne gjak per dekada me radhe vazhdojme ta etiketojme ende si Hero te Popullit!

Ju kthyem Skenderbeut, te vetmit Hero Kombetar te Shqiperise, dhe permes ish Ministrit tone te Jashtem Pas-Kalit po e shnderrojme ne serbo-sllav!

Ju turrem Teatrit tone Kombetar, memorjes sone te shkelqyer te Art-Kultures shqiptare prej dekadash dhe permes nje te çmenduri – kryeminister dhe nje hajduti bastard provincial kryebashkiak si Veliaj e shembem dhe e rafshuam!

Kishat orthodokse ne Kosove po ja mveshim kultures fetare serbo-sllave e Jugun e Shqiperise e kemi mbushur me Kisha Helene e varre imagjinare te ushtareve greke.

Shkodren e Korçen po i fajesojme per kulturen, qytetarine , historine e civilizimin e tyre brilant shqiptar!

Dhe ja ku na vjen tani nga pertej Detit historiani e opinionisti kontravers italian Vittorio Sgarbi, qe pasi na ha buken ne Sofren tone, ka edhe kurajon e çmendur te na permbyse edhe kupen, teksa guxon dhe na e quan Qytetin tone antik te Bylysit, qytet grek!

Asgje nuk eshte rastesi or vellezer joooo, eshte nje politike e mire menduar e qellimshme dhe ogurzeze per vite me radhe qe synon ç’kombetarizimin e Shqiperise e te shqiptareve, per lenien e tyre pa histori, pa tradite, pa kulture, pa te shkuar, pa biografi, pa memorje, pa gjuhe, pa fe e pa Atdhe!

Ndaj dhe ka vite qe Heronjte tane te vertete i kemi lene deri edhe pa Varr e tradhetaret e kombit tone i kemi hipur ne Piedestal !

Dhe fatkeqesisht perballe mos reagimit tone te fuqishem e perballe memecerise sone skandaloze, armiqte tane te eger te brendeshem e te jashtem, shqiptare gjak prishur e nderkombetare te paguar, po ja arrijne!

1 koment te “ASGJË NUK ËSHTË RASTËSI JOOOO…”

  1. Mehmedali Jashari

    KOSOVES DHE MBARE SHQYPTARIS I MUNGOJN BURRAT LIDERAT UDHEHEQSIT E VERTETE.

    ORGANIZATAT PARTIT E VJETRA VERTETE KOMBETARE LDP E BK, DHE KRYE ATEDHETARET E VERTETE, XHAFER DEVA MITHAT FRASHERI BEDRI PEJANI DR RUGOVA DHE CDO ATEDHETARE SHQYPTARE, VAZHDON TE SULMOHEN E TE URREHEN DHE OFENDOHEN RENDE! NGA LIDERUCAT E PARTIVE MAJTISTE MBETURINES SLLAVO KOMUNISTE ENVERISTO TITISTE! ME RENDE E ME SHUME URREHEN ATEDHETARET E VERTETE TE SHQYPTARIS, SESA ANMQIT E KOMBIT SHQYPTAR GREKU E SLLAVI! NE VEND RINIA SHQYPTARE TE MESON E TE NDJEK URTESIN DHE VEPRIMETARIN E ATEDHETAREVE MEDHEJ SHQYPTAR. PERKUNDRAZI PROPOGANDA PERCARESE DJALLEZORE KOMUNISTE, ME ANE DISA PSEUDO GAZETAREVE E ANALSTAVE SOCIALISTE, ME PREJARDHEJE MARKSISTE STALINISTE, VAZHDON TE SHKATRRON RININ TE ARDHEMEN E KOMBIT SHQYOTARE!

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top