Ambasadori Lu: Jemi të zhgënjyer nga Basha

Ambasadori i SHBA-së në Republikën e Shqipërisë, Donald Lu, deklaroi se “jemi të zhgënjyer me përgjigjen e zotit Basha ndaj propozimit hibrid për reformën në drejtësi”.

“Propozuam një zgjidhje në mirëbesim, gjysmën nga qeveria dhe gjysmën nga opozita. Z. Basha propozoi diçka që ai vetë ka pranuar se është në konflikt interesi dhe jo në përputhje me paragrafin 61 të Opinionit Përfundimtar të Komisionit të Venecias. Jemi duke vazhduar bisedën me të dyja palët në përpjekje për t’i sjellë përsëri tek mbështetja për propozimin hibrid diskutuar nga Ndihmës-Sekretarja Nuland të dielën”, u shpreh Doanld Lu për Top Channel.

3 thoughts on “Ambasadori Lu: Jemi të zhgënjyer nga Basha”

  1. Zoti Lu! ju lutem pasi të reformoni drejtësinë shqiptare, kthehuni dhe reformoni administratën shqiptare në ambasadën tuaj ose (me gjithë respektin ndaj Jush) bëni të kundërtën tuajën njëherë e më pas tonën.

  2. ARJAN MYRTEZA

    Z. AMBASADOR TURP QE PO JU SHKRUAJ PER VENDIN TIM NE KTE MENYR NE SKEMI POLITIKAN POR POLITIQEN HAJDUT MAFJOZA TE POPULLIT TE TIJ TANI NA KAN NGELUR 2 RRUG QE JU MUND TE BENI PER POPULLIN TON KOMUNIZMI ESHT FARA ME E KEQE E NJERZIMIT TE CILET JAN FARA E PJEDHA E KOPILAT TE ENVER HOXHES CDO GJE ESHT LEN E SHKRUAJTUR NGA VET DORA E KRIMINELIT TE NJERZIMIT ENVER HOXHA TANI TE GJITHA PARTIT POLITIKE JAN PJELL E KOMUNIZMIT SI TE MAJTA E TE DJATHTA VENDIN E MASAKRUAN E SHITEN E DEGJENERUAN E TANI KAN DAL ME UNIFORM SHTETRORE DUKE BER TERROR NE POPULL KUR POPULLI NUK KA BUK TE HAJ NUK KA LEK TE BLEJ ILACE NUK KA LEK TE SHKOJ NE VAR JETOJM NE SHEKULLIN 21 AKOMA JEMI POPULLI ME I VARFER NE BOT PREJ KTYR PLERAVE PUSHTETAR NUK MUNDEM TJU VE EMER TJETER SE NUK E KAM PER KULTUR POR JAM I DETYRUAR ME KTA KRIMINEL TE KOMBIT TE FLAS ME KTE GJU 2 RRUG JAN O NA ZHDUKNI KOMUNIZMIN O NA HAPNI DYERT E AMBASADAVE PER STREHIM POLITIK JO EKONOMIK SE KTU SUNDON KOMUNIZMI E MAFJA NE CDO DIKASTER NGA PRESIDENTI E DERI TEK FSHESAXHIU RESPEKTE PER SH,B,AN POR E VERTETA ESHT E HILLUR BENI DERMAN PER KTE KOMB NE RAST SE KENI VENDOSUR TA BENI SHTET JEMI KOMB PUNTOR BESNIK JEMI POPULL PUNTOR ME PASURI TE MBDH POR PASURIJA KA REN NE DOR TE KRIMIT TE ORGANIZUAR SHTETROR

  3. ILMI FEHIM PRODANI

    VET KUPTOHET SE TE TERE ATA QE UDHEHEQIN KOMBIN JAN KELYSHET E ENVER HOXHES SO SOCJALISTET ASHTU DHE DEMOKRATET, KOMBIUT I DUHEN ATDHETARE DHE JO MAJMUNET E KUQ, DUHET TE KETE SHQIPTARE TE VERTETE JO PALACOT QE JU I KINI NEPER PARTITE E FORMUARA PA AS NJE BAZE KOMBETARE, VETEM MASKARENJT SI MJERA SHQIPRI, JUVE JU DUHET PARTI E PASTER ATDHETARE POTRIJOTE JO MAJMUNET QE KINI,,

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top