Alarm! Në Kralevë stërviten grupet terroriste në emër të Islamit

Shkruan Daim Hiseni, Kryetar i SHVL të UÇK-së

Në mungesë të institucioneve tona të shëndosha, në mungesë të funkcionimit të drejtësisë dhe shtetit ligjor në njërën anë dhe korupcionit të lartë në anën tjetër, krijohet hapësira për veprime destruktive dhe tepër të rrezikshme për vendin tonë.

Njerëz nga nëntoka ruse, të mbështetur nga disa qarqe të politikës sërbe po përgatisin grupe terroriste në Ballkan, duke përfshirë në mesin e tyre edhe shqiptarë të shitur të cilët punojn për lek, me detyrë të kryerjes së akcioneve terroriste në emër të Islamit.

Këto grupe të cilat stërviten në një kazermë brenda qytetit të Kralevës në Sërbi, përpos aftësimit të tyre në shkathtësitë luftarake, mësojnë gjuhën shqipe dhe atë arabe. kurse caqet e akcioneve të tyre terroriste supozohet të kryhen në tokat e banuara me shqiptarë.

Qëllimi i tyre është paraqitja e shqiptarëve në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Mal të zi dhe gjetiu si popull radikal, njerëz ekstrem dhe terrorist islamik.

Përpos nëntokës ruse dhe politikës sërbe, këto grupe gjejnë mbështetje edhe nga qeveria e Maqedonisë e cila ndihmon në rekrutimin e tyre si dhe nga disa funkcionarë të lartë në Kosovë dhe Shqipëri.

Veprimet e tilla të çetnikëve sërb, përpos që dëmtojnë imazhin e kombit dhe shtetit shqiptar, ato do të kenë pasoja në njerëz dhe dëme materiale.

Besojmë se qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës do të jenë më syçelë dhe do të gjejnë mekanizma për të parandaluar dhe për të penguar rekrutimin e shqiptarëve në qendrat sërbe të stërvitjeve paraushtarake, e njohur tashmë si çerdhe e prodhimit dhe trajnimit të terrorizmit në Ballkan.

7 komente te “Alarm! Në Kralevë stërviten grupet terroriste në emër të Islamit”

 1. Une nja i kisha porosit te gjith ata gjemat qe shkojn neper gjamija dhe injofin Hogjallarte vetem tjau shiqojn Pasurin se si e kann a ka mundsi me nji rroge te Hogjes me ba ate Pasuri dhe tju binden fjalve te Hogjes 90%te Hogjallarve te Sodit jon te korruptuare dhe te shitur une qe 25 vite jetoj ne Perendim dhe nuk kom mujt mei ba kushtet e tyre se si jetojn ata Allahu na rujt prej shpirt ligve

 2. Oun te kisha forc tegjith keta hogjollar ikisha pushkatu. Efhe asnishqiptar sklsh guxu me permet fjalen musliman esai permet kta mutat me mjekrra edhe kto rrosoijat me hiroma iki aha gju ne flak vdekje muslimuuslimutave

 3. Kta hoxhat ship fols prej kur Amerika jav hoqi shkaun prej qafe i kan hyp peles byth prap druaj qe amerika ik nga ktu e ju hoxha ship folsa me zemer shkau keni mej zavendsu ato shkrrablat arabe me qirilicen sllave

 4. Eshte e trishtueshme se si manipulohemi nga te ashtuquajturit” gazetar e politikan”.
  Si eshte e mundur qe te manipulohemi aq lehte? Ne vitet e 80′ nuk kishim radikal si kemi tani. Disa qe i thone vetes hoxhollare ( nuk jetojne aspak keq ,perkundazi i kane te gjitha) shesin propaganda te pakuptimta me pretekstin se gjoja eshte detyre e tyre te propagandojne deshiren e zotit.
  Athua Zoti s’paska kend te dergoje ti kryej punet e tije ose paska aq shume pune qe nuk paska kohe ti kryej te gjitha….
  Njehere e pergjithmone, mendoj se secili eshte i lire te besoje e te veproje sipas deshires,mirpo te lejohet radikalizimi i nje populli qe ka me se shumti nevoje per edukim e emancipim eshte e palejueshme e e pakuptimt.
  Politikane, hoxhollare, prifterinje veni duarte ne” brum” e filloni njehere e pergjithmone te punoni ne ate qe me se shumti na duhet: Edukim

 5. Kete eshte mire ta dijne,kryetari i BIK-ut, imami radikal Shefqet Krasniqi si dhe Halil Matoshi dhe Negjmedin Spahiu.

  1. Naim trrnava, nexhmedin spahiu, shefqen krasniqi……..edhe plot qisi pisa…….jane me qenefa se shkijet e shumadise…..1000000000000000 here.
   Ose je SHQIPTAR OSE MUSLIMAN………sepse feja islame nuk lejon kombe……dmth nuk lejon Shqiptar.

   Asnje SHQIPTAR nuk eshte musliman…dhe asnje Musliman …nuk, eshte SHQIPTAR……….

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top