A do ti mbeten lulet ne dore kryeministrit

Shkruan, Rexhep Shahu

Shoqerise civile ne Tirane i duhet t’ia vertetoje kryeministrit se nuk ka vdeke, se nuk ka hy ne varr, se nuk ka ku te vendose lulet kryeministri, se nuk eshte vegel, arme, pistolete, cifte me kripe a pushke me leje e kryeministrit, i duhet te binde skeptiket se Shoqeria civile nuk drejtohet e udhehiqet nga kryeministri apo nga partia socialiste, nuk perdoret nga kryeministri, nuk mblidhet te protestoje me porosi e shkjelje syri nga kryeministri sic u akuzua shoqeria civile ne rastin e protestave kunder armeve kimike siriane si e perdorur mjeshterisht nga kryeministri, – shoqeria civile duhet t’i tregoje kryeministrit se eshte gjalle, duhet t’i tregoje kryeministrit se shoqeri civile nuk jane vetem zyrtaret aktuale te tij qe dje ishin eksponente te shoqerise civile.

Shoqeria civile ne Tirane duhet te tregoje e pohoje se eshte gjalle, se nuk merr sorum me pikatore nga kryeministri e qeveria sa me mbete gjalle. Duhet te tregoje se eshte shoqeri civile dhe nuk eshte shoqeri qeveritare dhe nuk furnizohet me fonde legale e ilegale qeveritare.
Ne qe besojme te shoqeria civile, nuk vuajme me shume se ajo nese ajo varroset, nuk na dhemb me shume se asaj nese ajo pushkatohet nga kryeministri, nuk poshtrohemi me shume se ajo vete nese ate e terheq per zingjiri si kone kryeministri.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top