POLITIKA KOMBËTARE

Gjykata e Tiranës, dënon me 1 vjet e 4 muaj burg Ballist Morinën

Gjykata e Tiranës dje vendosi për dënimin e Ballist Morinës për shkak të armëmbajtjes pa leje. Arsyetimi i avokatëve për nevojën e vetëmbrojtjes së Ballist Morinës nga sulmet dhe agresioni i mundshëm i serbëve, nuk arriti të bindë trupin gjykues. Ballist Morina u dënua për armëmbajtje pa leje.

2 thoughts on “Gjykata e Tiranës, dënon me 1 vjet e 4 muaj burg Ballist Morinën”

  1. Qysh nuk ju erdhi marre asaj gjykate mea ja dhan ket denim Morines.Ma mer mendja qe as ne gjygjin e Beofradit na keq nik kish kalue.Propozojm qe gjykata e apelit ne Tiran ta lirojn nga pergjegjeyia duke i dhan verejtje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *