Gjykata e Tiranës, dënon me 1 vjet e 4 muaj burg Ballist Morinën

Gjykata e Tiranës dje vendosi për dënimin e Ballist Morinës për shkak të armëmbajtjes pa leje. Arsyetimi i avokatëve për nevojën e vetëmbrojtjes së Ballist Morinës nga sulmet dhe agresioni i mundshëm i serbëve, nuk arriti të bindë trupin gjykues. Ballist Morina u dënua për armëmbajtje pa leje.

2 Komente

  1. Qysh nuk ju erdhi marre asaj gjykate mea ja dhan ket denim Morines.Ma mer mendja qe as ne gjygjin e Beofradit na keq nik kish kalue.Propozojm qe gjykata e apelit ne Tiran ta lirojn nga pergjegjeyia duke i dhan verejtje.

  2. Keq lajm i keq deri kur shkon keshtu te jesh atdhe dashes te burgosin te luftosh per komb te vrasin mjer na te mjer

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *