Në Slloveni inicohet themelimi i degës së Ballit Kombëtar Demokrat

Bashkatdhetarët tanë në Slloveni inicojnë themelimin e degës së Ballit Kombëtar Demokrat. Kryetar i Këshillit Nismëtar për themelimin e degës në Slloveni është emëruar z. Jakup Bytyqi. Këshilli Koordinator i Ballit Kombëtar Demokrat e përshëndet iniciativën e bashkatdhetarëve tanë dhe i inkurajon ata të bashkojnë sa më shumë forca atdhetare rreth synimit tonë programor për Shqipërinë etnike.

1 Koment

  1. Pershendes kete iniciative shume te qelluar dhe gezohem pa mase qe Balli Kombetar Demokrat, po linde sikur dielli qe hap rrezet ne te gjitha anet e Botes ne kurre sdo te ndalemi ne asnje menyre po qe nevoja dhe te sakrifikohemi per idealet e te Madhit Mith-at Bej Frasherit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *