Fal zotit nuk e përjetova orgjinë martesore të nacionalistit Kurti me komunistin Rama

Kreu i Aleancës “Kuq e Zi”, Kreshnik Spahiu e quan orgji takimin e Albin Kurtit dhe Edi Ramës gjatë Kongresit të PS-së

“Sot isha me shumë fat që mu prish televizori!

Fal zotit nuk e përjetova orgjinë që një “nacionalist” të martohet me një komunist. Nuk e përcolla dot shkarjen e patriotizmit drejt nacional-komunizmit.

Albini dhe Edi Rama shpallën aleancën e majtë shqiptare, duke braktisur filozofinë e nacionalizmit modern dhe duke hedhur pas krahëve mijëra vite luftë, mijëra të vrarë, lumenj gjaku prej ideologjisë së majtë sllave dhe socializmit 70 vjeçar.

Thjesht isha me fat që nuk e pash me sytë e mi.

Oligarkia e atyre që po blejnë pozitën dhe opozitën kosovare sot regjistroi instalimin e anti-amerikanizmit apo nacional-komunizmit edhe në Prishtinë. Sa trishtuese, sa zhgënjim”, shkruan Spahiu

1 Koment

  1. Po koha do deshmon per secilin nga ne qe flasim ndryshe nga veprimet qe bejm per gjdo dite.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *